7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаПознат идентитетот на 37 годишниот маж кој синоќа беше пронајден починат во...

Познат идентитетот на 37 годишниот маж кој синоќа беше пронајден починат во Скопје

Вчеравечер во 21.40 часот во Полициската станица Аеродром, од Итна медициска помош било пријавено дека на ул.„Фрањо Клуз“ бил пронајден починат П.М.(37) од Скопје.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. Известен е Jавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на обдукција.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...