7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаTетовчанец бил нападнат од кучиња скитници, бегајќи од нив го прегази автомобил...

Tетовчанец бил нападнат од кучиња скитници, бегајќи од нив го прегази автомобил !!! (Видео)

Македонија неколку години мака си мачи со кучињата скитници, кои се заштитени од здруженито Анима Мунди, нападнати деца жени, баби, дедовци, но власта никако и ништо не сака да преземе околу ова. Таков случај имавме во Тетово, кога едно лице беше нападнато од глутница кучиња, а пробуваќи да избега го прегазува автомобил.

Во продолжение погледнете го видето:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...