23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Додека лежев на Инфективна морав сам да го поправам прозорот за да...

Додека лежев на Инфективна морав сам да го поправам прозорот за да не измрзнеме-кажа Христијан Мицкоски

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на „Клик Плус“ на ТВ21 го искажа своето искуство на Инфективната клиника каде беше хоспитализиран со коронавирус.

„Го поправив просторот во просторијата која лежев, во првите денови каде што лежев беше премногу ладно, а прозорот не се затвораше. После во таа соба 302 после мене кој беа таму, им беше потопло“, рече Мицкоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -