22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветПретседателот на Америка, повторно се сопна на авионските скали..

Претседателот на Америка, повторно се сопна на авионските скали..

Американскиот лидер Џо Бајден за малку повторно ќе паднеше на скалите на претседателскиот авион, но овојпат имаше среќа.

Додека се качуваше на летот за Питсбург врнеше дожд, така што во еден момент се лизна, но успеа да остане на нозе иако во едната рака држеше торба, а во другата чадор.

– Знам дека луѓето го видоа претседателот Бајден како се лизна при влезот во авионот, но тој не беше повреден и не му требаше лекарска помош – рече Кејт Бедингфилд, директор за комуникации во Белата куќа.

Да потсетиме, Бајден го привлече вниманието на светската јавност на 19 март, кога три пати падна на скалите на претседателскиот авион.

Тогаш вработените во Белата куќа рекоа дека силните ветрови што дуваа во воената база Ендрус, близу Вашингтон, биле виновни за сè.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...