13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Oдлуката е донесена: „Борис Трајковски“ ќе биде вакцинален центар

Oдлуката е донесена: „Борис Трајковски“ ќе биде вакцинален центар

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата денеска на седница го задолжи Министерството за здравство, врз основа на одлуката за кризна состојба на дел од територијата на Македонија, да ги ангажира сите свои стручни и други неопходни капацитети за спроведување на масовна вакцинација во Спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Како што соопшти владината прес-служба, со заклучок по оваа точка Владата го задолжи СЦ „Борис Трајковски“ да ги отстапи своите простории на Министерството за здравство за спроведување на масовната вакцинација согласно Национален план за вакцинација против ковид-19 во Македонија.

РЕКЛАМА
- Реклами -