20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаТепачка во охридско: Две баби си ги одмериле силите во село Косел.

Тепачка во охридско: Две баби си ги одмериле силите во село Косел.

На 01.04.2021 година во 18.30 часот во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир во охридското село Косел со физички напад извршен од И.Т.(69) врз Р.Ј.(81), двете од истото село. Против И.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпарол на СВР Охрид Стефан Димоски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...