14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Филипче и Заев по стапките на Лепа Брена !!

Филипче и Заев по стапките на Лепа Брена !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На Заев, Филипче и Шахпаска единствено Лепа Брена им е рамо до рамо по слетување со хеликоптери на Балканов!
Ај можеби на враќање ќе слетаат на покривот од „ грандиозната“ зграда во Капиштец и заедно со Љупчо Николовски ќе извршат увид во завршени градежни работи.

Премиерот Зоран Заев на новинарско прашање потврди дека денес летал со хелихоптер, заедно со министерот Венко Филипче до Прилеп и сето тоа на државна сметка за некоја промоција.

Ова е голем скандал, бидејќи одат на промоција, а не по некоја итна државничка работа. Или, расипништво на сметка на народот, во моменти кога многу луѓе се борат за живот, а вакцини нема или нешто што пристигнаа сега, но животи згаснуваа. А, можеби на многу од нив им требаше брз превоз до болница, но тоа не им беше удоволено, поради што и згаснаа нивните животи.

РЕКЛАМА
- Реклами -