3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет Десет години се мачел да заврши факултет, гордата мајката му честита на...

Десет години се мачел да заврши факултет, гордата мајката му честита на свој начин.

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појави фотографија од Хрватска на која една мајка е пресреќна поради дипломирањето на нејзиниот син.

Сања е новата миленичка во регионот бидејќи дипломирањето на нејзинот син го прославила со соодветен транспарент.

Исцрпените мајки со „деца“ кои се во триесетите години и се уште студираат добро ќе разберат како се чувствувала Сања во тој момент.

РЕКЛАМА

Фотографијата е сликана во Риека, а објавена е од братучед на гордата мајка и 28-годишниот син кој „упорно, темелно и стрпливо“ студирал на Правен факултет.