4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаФилипче: Нека не бараат оставка од мене, ние даваме се од себе.

Филипче: Нека не бараат оставка од мене, ние даваме се од себе.

Министерот Венко Филипче денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за здравство, го нарече нов неконструктивен чин.Тој ја повика опозициската партија да бидат конструктивни или да не одмагаат.

-Ние даваме се од себе. Ако не помагаат, барем да не одмагаат, изјави Филипче.

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и нивни поддржувачи, денеска, трета сабота по ред, протестираа пред МЗ и повторно побараа оставка од министерот, а фрлија балон со вода кон зградата, за да, како што велат„ го измијат срамот, кога во Македонија умираат по 50 луѓе на ден Заев и Филипче летаат со хеликоптер“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...