1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветВучиќ со подарок за пензионерите: Бесплатни витамини за зајакнување на имунитетот

Вучиќ со подарок за пензионерите: Бесплатни витамини за зајакнување на имунитетот

Српскиот претседател Александар Вучиќ во видео-обраќање ги презентираше витамините кои државата бесплатно ќе им ги дели на пензионерите. Како што претходно најави Владата на Србија, пензионерите ќе добијат пакет со витамини за да го зајакнат имунитетот.

Вучиќ вели дека секој пензионер од државата ќе добие витамин Ц, витамин Д и цинк.

Почитувани пензионери, ова е првиот примерок на торбата со содржината на она што треба да го набавите. Кога добивате подарок од вашата земја, тоа е затоа што сте направиле многу. Во оваа кеса има минерал-цинк, витамин Д3, витамин Ц. Сите добри витамини и минерали за зајакнување на имунитетот и организмот“,

објасни Вучиќ во видеото.
Тој истакна дека ова е знак на внимание за пензионерите, како како што вели, сè што направија за земјата и им го оставија на новите генерации.

„Денес, ние мора да ги следиме вашите стапки и да ја направиме Србија уште подобро место за живеење“,

рече Вучиќ.
До крајот на годинава, пензионерите ќе добијат и финансиска помош од 110 евра.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...