22.8 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Од последици на вирсуот почина и екс градоначалникот на Демир Капија, Трајче...

Од последици на вирсуот почина и екс градоначалникот на Демир Капија, Трајче Димитриев

Translate (Eng):[gtranslate]

Како последица на вирусот Ковид-19, почина поранешниот градоначалник на Демир Капија, Трајче Димитриев, кој во два наврата по два мандата раководеше со демиркаписката општина. Димитриев беше на 63 годишна возраст. Оваа информација за МИА ја потврдија негови блиски и Петар Мојсов, поранешен претседател на демиркапискиот Совет на општина.

Блиски на поранешниот градоначалник појаснија дека Димитриев првин бил во болница во Кавадарци една недела, па во Скопје. Таман бил малку поарен, нагло му се влошила состојбата па починал.

РЕКЛАМА
- Реклами -