25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Откако кажа дека дека дневно ќе имаме по 60 мртви, доктор Пановски...

Откако кажа дека дека дневно ќе имаме по 60 мртви, доктор Пановски добива закани по неговиот живот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Доктор Никола Пановски објави дека на социјалните мрежи му посакувале смрт и оти знае дека не е омислен кај власта.

„Власта не ме сака значи на прав пат. Вистината боли но таа е. На 2.000 лица примени во болница, бројките се тие, не е тешко да се соберат два и два“, вели докторот.

Тој вчера рече ќе има нов пик и оти околу 20 април ќе имаме над 60 починати дневно.

РЕКЛАМА
- Реклами -