14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Охрид завиен во црно: 28 годишен охриѓанец ја загуби битката со вирусот.

Охрид завиен во црно: 28 годишен охриѓанец ја загуби битката со вирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

28 годишен охриѓанец ја загуби битката со корона вирусот.

Лазар Секулоски почина на Инфективната клиника во Скопје , каде последните денови бил на распиратор.

Прво бил хоспитализиран во Охрид, а откако му се влошила состојбата бил пренесен во Скопје. Момчето било дијабетичар и имало проблеми со тироидната жлезда.

РЕКЛАМА

На инфективното одделение во Охрид сликата од ден во ден е се подраматична. Мометално има 109 хоспитализирани пациенти. И нервното одделение во болницата е пренаменето за лекување на ковид ппозитивни пациенти.

Има уште 11 слободни кревети.

ohridnet

- Реклами -