29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЕксклузивно: Опожарени две возила во селото Мешеишта-охридско

Ексклузивно: Опожарени две возила во селото Мешеишта-охридско

Вчеравечер опожарени биле две ПМВ возила во селото Мишеишта, општина Дебрца. Причината за овој чин за сега не е позната дали се работи за некаква одмазда, или пироманот сакал да испрати заканувачка порака кон сега оштетените. Мвр за овој случај за сега нема објавено ништо, од официјални извори дознаваме едно од лицата кое моментално е оштетено било вработено во Јавно Претпријатие Национални шуми.

За повеќе детали очекувме во текот на денешниот ден од МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...