27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Свет Претседателот на Србија, Александар Вучиќ откри со која вакцина ќе биде вакциниран...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ откри со која вакцина ќе биде вакциниран во текот на утрешниот ден.

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, потврди дека утре ќе биде вакциниран со кинеската вакцина Синофарм.

„Одлучив дека тоа ќе биде вo Рудна Глава, во општина Мајданпек – никој не беше таму, а јас бев таму неколку пати“, вели тој.

Вучиќ напомена дека е многу важно да биде вакциниран во еден мал град.

РЕКЛАМА

„Реков дека ќе бидам вакциниран кога ќе направиме милион повторно вакцинирани и сега ја надминавме таа бројка“, рече претседателот на Србија.

- Реклами -