7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаПретседателот Стево Пендаровски: Сакам да ви соопштам дека и јас се пријавив...

Претседателот Стево Пендаровски: Сакам да ви соопштам дека и јас се пријавив за вакцинација, и нема да бирам со која да бидам вакциниран.

Претседателот Стево Пендаровски пред неколку дена се пријавил на веб-страната за вакцинација.

Вели дека ќе се вакцинира согласно државниот план објавен од министерството за здравство. Шефот на државата вели и дека нема потреба од сомнежи за тоа што некој се вакцинира со одредена вакцина.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...