31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Претседателот Стево Пендаровски: Сакам да ви соопштам дека и јас се пријавив...

Претседателот Стево Пендаровски: Сакам да ви соопштам дека и јас се пријавив за вакцинација, и нема да бирам со која да бидам вакциниран.

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот Стево Пендаровски пред неколку дена се пријавил на веб-страната за вакцинација.

Вели дека ќе се вакцинира согласно државниот план објавен од министерството за здравство. Шефот на државата вели и дека нема потреба од сомнежи за тоа што некој се вакцинира со одредена вакцина.

РЕКЛАМА
- Реклами -