31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Твитерџиите до Шилегов: Лесно е да ја cpyшиш галијата, oди cpyши ја...

Твитерџиите до Шилегов: Лесно е да ја cpyшиш галијата, oди cpyши ја платформата на Матка да те видам

Translate (Eng):[gtranslate]

Твитерџиката „Пеперутката“ јавно му се обрати на скопскиот градоначалник Петре Шилегов по помпезно најавениот старт на уривањето на првата од трите галии во реката Вардар.

Лесно е да ја срушиш галијата. Оди сруши ја платформата на Матка да те видам.

РЕКЛАМА
- Реклами -