13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Песната ''Татко'' e напишана според вистинска приказна за негов пријател, кој не...

Песната ”Татко” e напишана според вистинска приказна за негов пријател, кој не можел да присуствува на погребот од својот татко.

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолк-пејачот Јордан Митев има нова песна, „Татко“, која и овојпат ја напиша самиот. Песната е напишана по вистинска приказна на негов пријател, за искушението низ кое поминал оти не можел да присуствува на погребот на татка си. „Пред гробот сега стојам, болка стега солзи ронам, кажи ми Боже, дали горе ќе го видам“, пее во песната. Митев сними и спот за песната, а самиот е сценарист и режисер на видеото.

Освен песната „Татко“, Јордан Митев најави и нов прокет кон крајот на месецот.

РЕКЛАМА
- Реклами -