5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаДругар на пожарникарот Александар сакал да ги фотографира полуматурантите за 0,00 денари,...

Другар на пожарникарот Александар сакал да ги фотографира полуматурантите за 0,00 денари, но бил одбиен, директорот нашол поевтина фирма од оваа?!

Како и вообичаено Македонија е опружена секојдневно со нови скандали на перење пари- местење тендери и.т.н.

Така да денес иаме нов скандал, фирма на добар познаник на пожарникарот Александар кој важи за еден од најголемите хуманитарци во Македонија, заради пандемијата со цел да им олесни на родителите на полуматурантите, одлучиле да ги фотографираат учениците за цена од 0,00 денари. ….повторуваме….цена од 0,00 денари за фотографирање, 8 фотографии и големо, заедничко табло…..Денес, од некои училишта добиле известување, дека на тендерот е избрана друга фирма, која, замислете, понудила ПОНИСКА ЦЕНА……Очекуваме да видиме која е таа пониска цена од 0,00 денари, или, политиката вмешала прсти повторно …..
Боже у каква држава живееме какви лудаци ни ја водат државата

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...