24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Има уште многу ракомет во него: Македонскиот селектор Кире Лазаров нема да...

Има уште многу ракомет во него: Македонскиот селектор Кире Лазаров нема да замине во пензија !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Селекторот и играч на Македонија, Кирил Лазаров нема да замине во играчка пензија, откако прифатил да биде дел од составот на Нант и за следната сезона.

Како што најавува „Л`Екип“, Лазаров верува дека има уште многу ракомет во него и ќе се обиде да одигра уште една сезона на високо ниво.

Лазаров е дел од Нант од 2017 година, во меѓувреме стана селектор на Македонија а имаше и понуди од Барселона за да биде дел од тренерскиот тим на екипата од Шпанија.

РЕКЛАМА
- Реклами -