28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец наместо да седи во самоизолација, излегол до кафеана да се опушти...

Охриѓанец наместо да седи во самоизолација, излегол до кафеана да се опушти малку.

Translate (Eng):[gtranslate]

Триесет и деветгодишниот Ј.С. од село Горенци, Охридско заработи кривична пријава за непочитување на здравствени прописи за време на епидемија.

Како што информира охридската полиција тој, не ја почитувал одлуката за да биде во самоизолација.

„На 13 март 2021 година, пријавениот бил затекнат во угостителски објект во Охрид, со што не се придржувал кон издаденото решение за домашна изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат“,

РЕКЛАМА

информира СВР-Охрид.

- Реклами -