12.7 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Филипче: Моја најголема желба е вакцинацијата да ја завршиме што побрзо.

Филипче: Моја најголема желба е вакцинацијата да ја завршиме што побрзо.

Translate (Eng):[gtranslate]

Моја најголема заложба и желба е вакцинацијата да ја завршиме што побрзо. Имаме добро поставен и ефективен механизам за вакцинирање кој започна да се спроведува. Искрено верувам дека малата достапност на вакцини во светот наскоро ќе биде минато, а потоа, деноноќно ќе работиме за што пократко време да вакцнираме што поголем број на граѓани. Барам трпение, разбирање и почитување на мерките додека да се надмине овој период.

РЕКЛАМА
- Реклами -