27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Жител на Лојане заминал на печалба во Швајцарија, а дома му се...

Жител на Лојане заминал на печалба во Швајцарија, а дома му се вселиле мигранти од Пакистан

Translate (Eng):[gtranslate]

Мигранти се вселиле во дом на четириесет и двегодишен жител на селото Лојане кој бил на привремена работа во Швајцарија.

– На 07.04.2021 во Полициското одделение Матејче, Ш.А.(42) од село Лојане, општина Липково, со привремена работа во Швајцарија, пријавил дека во неговата напуштена куќа престојувале мигранти, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По извршена контрола од страна на полициски службеници од Полициското одделение Матејче биле пронајдени 6 (шест) мигранти од Пакистан.

РЕКЛАМА

Извршен бил увид на местото од екипа на СВР Куманов и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Реклами -