24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Згасна уште еден млад живот -Почина 19 годишна девојка во ковид центарот...

Згасна уште еден млад живот -Почина 19 годишна девојка во ковид центарот во Битола

Translate (Eng):[gtranslate]

Трагична вест од Битола. Почина најмладиот пациент во ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше тестирана, пренесува порталот СДК.

Директорката на Битолската болница Билјана Гагачовска изјави дека  Девојчето починало неколку часа по приемот, и било донесено во екстремно тешка состојба, починала пред да биде земен брис и не е во ковид позитивните починати, вели .Девојката беше со Даунов синдром.

РЕКЛАМА
- Реклами -