28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Свет Паднаа најпопуларните социјални мрежи Фејсбук и Инстаграм

Паднаа најпопуларните социјални мрежи Фејсбук и Инстаграм

Translate (Eng):[gtranslate]

Најпознатата и најпопуларната социјална мрежа во Светот, „Фејсбук“, вечерва падна, со што многу корисници не беа во можност да ја користат. Многумина не можат да користат и Инстаграм како и WhatsApp. Проблеми имаа во сите земји во Светот, како и во Македонија.

Реакции на другите социјални мрежи за падот има од сите делови од Светот.

Засега не е познато што е проблемот, а се очекува со став да се огласат и од Фејсбук кога ќе биде среден проблемот.

РЕКЛАМА
- Реклами -