23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија По ЕУ стандарди: Шахта длабока три метри од ноември стои отворена во...

По ЕУ стандарди: Шахта длабока три метри од ноември стои отворена во Тафталиџе

Translate (Eng):[gtranslate]

Ако некој се искрши, пак одговорности ќе префрлате, пишува актерот Сашо Тасевски за длабоката шахта која веќе три месеци стои отворена во Тафталиџе.

Дупката, шахта е длабока три метри. Кај педагошка. Тафталиџе. Бев во саботата во сектор канализација во Водовод, рекоа одма ќе стават капак. Денес е четврток. Од минатиот ноември е отворена. Лично ставив со комшија камен блок да ја покриеме, кој е тргнат десетина дена.
Една девојка со куче сега ќе отидеше курбан. И?
Ако се искреше, пак одговорности ќе префрлате, пишува Тасевски

РЕКЛАМА
- Реклами -