26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Го стигнавме дното: Радица Динев лажела дека има болно детенце во Систина...

Го стигнавме дното: Радица Динев лажела дека има болно детенце во Систина за кое неопходно му требало финансиска помош.

Translate (Eng):[gtranslate]

Очигледно го стигнавме дното во Македонија, на секаков можен начин се гледа да се злоупотреби болеста на некое детенце за полесно да се дојде до личен профит. На интернет кружеше фотографија со детенце за кое неопходни биле финансиски средства за да може да се лекува во Систина. Но на лагата кратки и се нозете за оваа објава се огласија и од клиниката Систина.

Почитувани,
Клиничката болница „Аџибадем Систина” ве известува дека во болницата не е хоспитализирано бебе кое наводно се бори за живот, а чија е мајка е извесна Мимоза од Тетово. За случајот на социјалните мрежи се шири повик за донации.
Станува збор за лажна објава.
Повикуваме граѓаните да бидат внимателни и да не наседнуваат на вакви и слични повици. Објавата во која се повикува за помош ја споделува извесна Радица Динев.

Пишува во соопштението на Систина.

РЕКЛАМА

- Реклами -