13.9 C
Ohrid
сабота, декември 2, 2023
ПочетнаСветНа 50 годишна возраст умре раперот Ерл Симонс, попознат како ДМХ.

На 50 годишна возраст умре раперот Ерл Симонс, попознат како ДМХ.

Познатиот американски рапер Ерл Симонс, попознат како ДМХ, неодамна беше итно хоспитализиран во критична состојба откако, како што наведуваа светските медиуми, се предозирал.

„DMX“ се предозирал во петокот, на 2 април, што предизвикало и срцев удар. Како што соопшуваат светските медиуми Ерл Симонс не успеал да се избори за својот живот, неговите фанови се простуваат од него на социјалните мрежи.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...