20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПо големата заплена на дрога уапсен е началникот на полицијата од Прилеп

По големата заплена на дрога уапсен е началникот на полицијата од Прилеп

К.С. началникот на полицијата во Општина Прилеп е уапсен по денешната голема полициска акција во која била запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра, дознава МКД.мк. Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека оваа акција е спроведена заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА.

С.П.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...