9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаСветПо кратко боледување не напушти Принцот Филип на 99 годишна возраст.

По кратко боледување не напушти Принцот Филип на 99 годишна возраст.

Почина Неговото височество принцот Филип, војвода од Единбург, сопруг на кралицата Елизабета Втора.

Веста за неговата смрт беше објавена на социјалните профили на британското кралско семејство.

Принцот Филип почина на 99-годишна возраст. Тој во изминатите месеци повеќепати имаше здравствени проблеми. Како што наведуваат на Твитер, тој починал мирно, во дворецот во Виндзор.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...