11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаСе огласи братучедот на премиерот, Трајче Заев: Јас сум на работа во...

Се огласи братучедот на премиерот, Трајче Заев: Јас сум на работа во Дубаи, комбето на Плетвар не е на Заеви.

Трајче Заев, близок роднина на премиерот Зоран Заев неколку дена е во фокусот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ којa го прозва дека неговиот шофер бил уапсен во акцијата на МВР во која беше запеленета голема количина дрога.

Трачје Заев се огласи на социјалните мрежи и тврди дека комбето запленето во акцијата не е на фирма на Заеви, ниту пак некој од вработените во нивните компании е меѓу уапсените. Вели дека во моменот се наоѓа на службено патување во Обединетите Арапски Емирати.

„Два дена по ред следам како еден политички субјект исклучиво заради сопствени политички цели се обидува да го извалка моето име и името на компаниите во сопственост на Заеви. За да биде јасно на целата македонска јавност, а посебно да се знае за злонамерната цел на политичката партија вмро дпмне сакам да го објавам следното: Споменатото комбе од акцијата на МВР не е сопственост на фирма на Заеви. Ниеден од уапсените не е вработен во ниедна фирма на Заеви. Јас сум на службено патување од 23ти Март во Обединетите Арапски Емирати со цел проширување на работата на нашите компании, отварање на нови пазари за нашите домашни македонски производи и стекнување на нови партнери за соработка“ стои во објавата на Заев.

Share

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...