4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаДечко шо кучиња се бе овие,, Абе странци се не те разбирет-...

Дечко шо кучиња се бе овие,, Абе странци се не те разбирет- Кучиња од расата Авганистански загар вистинска атракција во Охрид

Ова кучиња на прв поглед изгледа многу смешно, бидејќи крзното му е како јамболија. Потекнува од студените планини на Авганистан, каде првично се користи за лов на зајци. Неговото локално име е Sag-e Tāzī. Животниот век му е околу 12 години.

Туристи денес беа вистинска атракција со овие кучиња покрај охридскиот кеј, и двете кучиња имаа марама на главата и изледаа доста слатко и се разбира немаше Охриѓанец кој не се фотографира со овие миленичиња..

Еден Охриѓенец ќе ве насмее од срце со неговото прашање.. Ам шо сорта се бе овие дечко??!! Другиот го советува… абе странци се не те разбирет !!! о дечко слушаш???

Абе остави ги наместо деца да шетаат тие кучиња….

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...