17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Дечко шо кучиња се бе овие,, Абе странци се не те разбирет-...

Дечко шо кучиња се бе овие,, Абе странци се не те разбирет- Кучиња од расата Авганистански загар вистинска атракција во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова кучиња на прв поглед изгледа многу смешно, бидејќи крзното му е како јамболија. Потекнува од студените планини на Авганистан, каде првично се користи за лов на зајци. Неговото локално име е Sag-e Tāzī. Животниот век му е околу 12 години.

Туристи денес беа вистинска атракција со овие кучиња покрај охридскиот кеј, и двете кучиња имаа марама на главата и изледаа доста слатко и се разбира немаше Охриѓанец кој не се фотографира со овие миленичиња..

Еден Охриѓенец ќе ве насмее од срце со неговото прашање.. Ам шо сорта се бе овие дечко??!! Другиот го советува… абе странци се не те разбирет !!! о дечко слушаш???

РЕКЛАМА

Абе остави ги наместо деца да шетаат тие кучиња….

- Реклами -