13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно видео: Кочанчани малтретираат и снимаат малолетно момче со мобилен телефон, откако...

Ексклузивно видео: Кочанчани малтретираат и снимаат малолетно момче со мобилен телефон, откако го фатиле како кради !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Шило Магазин дојде до снимка од малолетното момче кое крадело низ Кочани.

Група граѓани откако го фатиле малолетното момче како краде во една од соседните куќи и истото го снимале со мобилен телефон, при што го малтретирале да каже како се вика и од каде е. Момчето исплашено се обидува да му каже, при што еден во тој момент со нога го удира по телото. Очигледно малолетното момче не било само некој повикал и помош откако видел дека е фатено и го снимаат со телефон.

ВЕ ПРЕДУПРЕДУВАМЕ,ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ВЕ ВОЗНЕМИРИ…

РЕКЛАМА

Пристигнаа околу десетина возила, внатре имаше возрасни мажи. Кога излегоа од возилата видовме дека во рацете држат секири, хебли и стапови. Почнаа да мават по нас. Удараа по кој можат и каде ќе стигнат. На една жена , која дојде да го одбрани сопругот и ставија секира на вратот. Беше хаотично и страшно„-  раскажува анонимем жител на кочанската населба Трајаново трло, каде што сношти еден час по почнувањето на полицискиот час се водела вистинска војна…

Исплашени за сопствените животи засега никој не сака да зборува јавно за она што се случувало ноќеска. Велат живеат во грч и постојан страв. Очекуваат состојбата да ескалира, доколку надлежните не преземат нешто. Во синоќешната физичка пресметка повредени се тројца граѓани кои сами побарале лекарска помош. побарале медиццинска помош. Со контузии на главата и исеченици по рацете и нозете вчера во Итната медицинска помош примени се три лица, на кои откако им се санирани повредите се пуштени на домашно лекување, потврди директорот на Општа болница Кочани, Александар Серафимов.

- Реклами -