4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПротест. Жителите од Трајаново Трло не сакаат нова населба во нивна близина,...

Протест. Жителите од Трајаново Трло не сакаат нова населба во нивна близина, се плашат од честите кражби на малолетните лица.

 

Откако зачестија кражбите, откако малолетници возат нерегистрирани возила и откако не престанува палењето на гуми и кабли во населбата „Трајаново трло“, жителите од оваа приградска населба излегоа на мирен протест со кој што сакаат да го скренат вниманието на надлежните институции за да тие им ги решаваат проблемите а не самите да бидат чувари на личниот и општествениот имот.

Протестот на мирен и достоинствен начин го одржаа на крстосницата кај „Вила вон град“ а на истиот присуствуваа голем број жители од населбата обезбедувани од полициски службеници.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...