17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија „Жан Митрев“ објави повик за волонтери кои ќе помагаат во борбата против...

„Жан Митрев“ објави повик за волонтери кои ќе помагаат во борбата против Ковид 19

Translate (Eng):[gtranslate]

Клиничката болница Жан Митрев на сите кои имаат желба и се чувствуваат подготвени да помогнат во нега на пациенти хоспитализирани од КОВИД-19 им дава можност да се пријават за волонтерска работа. За сите волонтери ќе биде обезбедена соодветна обука, работна униформа и топол оброк.

Мерките на претпазливост кои се применуваат во болницата важат за сите без исклучок, додека пак работното време е во две смени по 8 часа.

За да се пријавите ве молиме испратете ваша пријава на: volontiraj@zmc.mk, истата ќе биде разгледана и ќе бидете контактирани од одделот за ЧР.

РЕКЛАМА

Се надеваме дека сите заедно ќе можеме да придонесеме во поуспешно справување со пандемијата.

LINK TUKA

- Реклами -