13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Струмичанка си го ограбила комшијата, а украдените пари ги закопала во двор.

Струмичанка си го ограбила комшијата, а украдените пари ги закопала во двор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г.(44) од с.Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

На 29.03.2021 пријавената отишла во куќата на Л.А. во с.Старо Коњарево и му одзела чанта со пари во различни валути. Неколку дена подоцна, односно на 7 април, полициски службеници ги пронашле парите кои потекнуваат од кражбата, закопани во дворното место од куќата на З.Г., кои по овластување на Јавен обвинител биле вратени на оштетениот.

РЕКЛАМА
- Реклами -