2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаЧавков пренесен во приватна болница-Се шири корона вирусот во штипскиот затвор

Чавков пренесен во приватна болница-Се шири корона вирусот во штипскиот затвор

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков по влошувањето на здравствена состојба, а на барање на семејството попладнево е спроведен во приватна болница во Скопје. Директорот на Затвор-Штип, Мики Тодоров вели дека Чавков вчера е хоспитализиран во штипскиот Ковид центар. Затворскиот лекар при редовниот преглед констатирал дека состојбата на Чавков се влошила и имал ниска сатурација. Ноќта ја поминал во штипската модуларна болница, каде бил ставен и на постојана кислородна поддршка. Утринава по добиените информации, прегледи на Чавков од страна на инфектолозите било препорачано да се хоспитализари во некоја од приватните болници. Семејството побарало, по што веќе попладнево со затворско комбе е хоспитализиран на болнички третман во приватна болница во Скопје.

Инаку кластерот во штипскиот затвор деновиве се зголеми за уште двајца заразени осуденици, со што бројката се искачи на седум. Меѓу заразените се и Митко Пешов поранешен началник на полициските специјални сили и Никола Митревски Кољо, кој беше осомничена како еден од главните организатори на насилствата и упадот во Собранието на 27 ми април. Пишува Телма Тв

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...