17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Забава Сатира: Уживаме со Венко додека возевме оф-роуд по автопатот Охрид-Кичево.

Сатира: Уживаме со Венко додека возевме оф-роуд по автопатот Охрид-Кичево.

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев и Венко Филипче се запишаа во историјата како првите патници на правецот Охрид-Кичево, по  посета на Охрид и околината, на враќање кон Скопје, одлучија да направат инспекција на автопатот и да повозат малку оф-роуд со своите мотори.

– Автопатот е како направен за оф-роуд возење! Му велам јас на Венко, наместо да се м’кнеме по планини, да прошетаме по градовите. Имаме златни патишта за оф-роуд, дупка до дупка, и во други држави пари плаќаат за да добијат терен кој ние го имаме бесплатно во секој патен правец. Ама никој не ги користи за адреналинско возење, туку само се жалат. – рече премиерот по пристигнувањето во Скопје.

Текстот е Сатира, се надеваме дека наскоро ќе се среди и овој патен правец.

РЕКЛАМА

Извор:КОПЕРАЦИЈА

 

- Реклами -