1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаТетовчанец претепал сопственик на ресторан бидејќи не сакале да го послужат со...

Тетовчанец претепал сопственик на ресторан бидејќи не сакале да го послужат со пијалок.

СВР Тетово поднесе кривична пријава А.Т.(22) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”. На 13.02.2021 околу 18.45 часот, пријавениот физички го нападнал М.М.(22) од с.Блаце, тетовско, во неговиот угостителски објект во Тетово. Во наведеното време пријавениот дошол во објектот и побарал да биде послужен со пијалак, но откако бил одбиен со образложение дека сите маси се зафатени поради почитување на протоколите за работа и спроведување на мерките за заштита од ширењето на ковид-19, тој го нападнал сопственикот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...