22.8 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Згасна уште еден млад живот: Членовите на СДСМ се простуваат од својот...

Згасна уште еден млад живот: Членовите на СДСМ се простуваат од својот сопартиец, другар Гоце Љубиновски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Со огромна тага и неверување ја примивме веста дека нашиот драг другар и сопартиец Гоце, не е веќе меѓу нас.
Премногу рано, загубивме другар за пример, човек со големо срце и шарм.
Ние сме ти бескрајно благодарни на твојот несебичен придонес. На семејството Љубиновски му изразуваме длабоко и најискрено сочувство.
Нека те чуваат ангелите.
Почивај во мир и вечна ти слава. Напиша СДСМ Дебар на својот фејзбук профил.

Соочуство и од редакцијата на Шило Магазин.Нема достапен опис

РЕКЛАМА
- Реклами -