23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Полициски службеник повреден во сообраќајна незгода додека управувал со службениот моторцикл.

Полициски службеник повреден во сообраќајна незгода додека управувал со службениот моторцикл.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 15.08 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.С.(52) од Скопје и мотоцикл „хонда“, сопственост на МВР, стои во соопштението од МВР.

По незгодата, полицискиот службеник, кој управувал со мотоциклот, бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му биле констатирани повреди.

Увид на местото на незгодата извршиле екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител

РЕКЛАМА
- Реклами -