7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Mирни раце на докторите: Вечерва се прави и втората трансплатација на срце...

Mирни раце на докторите: Вечерва се прави и втората трансплатација на срце во Македонија…

Translate (Eng):[gtranslate]

Петок на полноќ се прави подготовка за втора трансплантација на срце во историјата на нашата земја.
Ова се дел од колегите на Кардиохирургија кои се дежурни вечерва, им посакувам многу успех на сите, да им држиме среќа .

Напиша на Фејзбук министерот Венко Филипче..

РЕКЛАМА
- Реклами -