20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЧичко Хасан со одобрение од таткото на Верче организира хумана акција !!!!

Чичко Хасан со одобрение од таткото на Верче организира хумана акција !!!!

Охриѓанецот Хасан Селмановски кој долги години живее и работи во Германија исто така е близок пријател со таткото на сега покојната Верче организира хумана акција.

„Повеќе сега ќе значи поддршката до семејството на Верица, отколку да ставаме профилни на фејсбук.. Во тагата никој не може да им помогне, но да им се олесни животот може. Семејството Белчовски од Берово се преселиле во Струмица за да најдат работа и да си го олеснат животот, во Струмица живееат под кирија, и покрај што не сакаа донации и помош граѓаните сами инсистираат и сакаат да помогнат за овие ангели кои шетаат по земјата..

Епа драги мои сега е моментот да помогнеме и ние, оваа хуманитарна акција е проверена од Редакцијата на Шило Магазин и не се работи за никаква злоупотреба при што парите ќе стигнат на право место.

Нема достапен опис

Повикувам на хитна хумана акција за Родителите на нашата Хумана Македонка Верче Белчовски кои родители жвеет во Град Струмица по Кирија со потекло од Берово!

Секој што сака да помогне може да го направи тоа на следниот линк:

 

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...