7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Koки: Со денешното гласање спасивме 60.000 работни места

Koки: Со денешното гласање спасивме 60.000 работни места

Translate (Eng):[gtranslate]

Со денешното гласање спасивме 60.000 работни места кои ќе добијат 1 милијарда и 920 милиони денари во плати за месеците февруари и март.
Компаните од најпогодените сектори имаат на располагање 615 милиони денари кредити со 0% каматна стапка.
Од таа причина во ниту еден миг не се поколебав дали тоа што правиме е исправно.
Нека ДПМНЕ плукаат колку сакаат ние ја работевме работата за која сме платени и така и ќе продолжиме.
Тероризам е да свесно сакаш 60.000 луѓе да останат без плати во најголемата светска здравствена и економска криза, да бојкотираш парламент, да не доаѓаш на работа кога најмногу си им потребен на граѓаните…

Напиша: Костадин Костадинов на Фб

РЕКЛАМА
- Реклами -