3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Македонска свадба во Австралија: Комшиите викнале полиција поради гласна музика, но полицијата...

Македонска свадба во Австралија: Комшиите викнале полиција поради гласна музика, но полицијата прва се фати на оро !!! (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека во Македонија угостителските објекти се затворени и забранети се секакви веселби и свечености, во Австралија функционира се најнормално. Но, и покрај што е се дозволено, на некој му смета и гласната музика од веселбите. Имено во Сиднеј, полицијата добила повик да интенвенира и да прекине македонска свадба на која музиката била прегласна, но полицијата наместо да напише пријава прва се фаќа на оро заедно со сватовите и сваќите…

РЕКЛАМА