31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Тетовчани ќе ви покажат како се прави велосипедска патека со препреки- Да...

Тетовчани ќе ви покажат како се прави велосипедска патека со препреки- Да се молиме само да не ни ја украде некој оваа иновација.

Translate (Eng):[gtranslate]

Иако во последно време се работи на подобрување на велосипедската инфраструктура во Македонија, во некои градови сѐ уште е предизвик да се користи велосипедот како превозно средство во секојдневнието.

Токму тоа го сведочи и оваа фотографија објавена на социјалните мрежи, на која се гледа дека на една од патеките за велосипедисти во Тетово е поставена огромна камена пречка и истата е обележана како дел од патеката.

– Велосипедските патеки во Тетово се најдобриот одраз на менталниот склоп на власта преку импровизација – без стратегија, без сериозен пристап и само за гледање и читање!, стои во објавата на Фејсбук.

РЕКЛАМА

- Реклами -