6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаТетовчани ќе ви покажат како се прави велосипедска патека со препреки- Да...

Тетовчани ќе ви покажат како се прави велосипедска патека со препреки- Да се молиме само да не ни ја украде некој оваа иновација.

Иако во последно време се работи на подобрување на велосипедската инфраструктура во Македонија, во некои градови сѐ уште е предизвик да се користи велосипедот како превозно средство во секојдневнието.

Токму тоа го сведочи и оваа фотографија објавена на социјалните мрежи, на која се гледа дека на една од патеките за велосипедисти во Тетово е поставена огромна камена пречка и истата е обележана како дел од патеката.

– Велосипедските патеки во Тетово се најдобриот одраз на менталниот склоп на власта преку импровизација – без стратегија, без сериозен пристап и само за гледање и читање!, стои во објавата на Фејсбук.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...