27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Ве предупредуваме за вознемерувачко Видео: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од...

Ве предупредуваме за вознемерувачко Видео: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата другарка додека другите гледаат и снимаат со телефон.

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појави видео во кое 12 годишно девојче од Велес е физички нападнато од својата врсничка за која дознаваме дека името и било Вања. Додека бара помош и ја моли својата мајка по телефон да и каже да не биде малтретирана и тепана додека останатите девојки наместо да и помогнат, снимаат со телефон и се смеат при што го поддржуваат насилствотото врз ова беспомошно девојче.

Ние како медиум сме крајно разочарани и згрозени од оваа снимка која кружи на социјалните мрежи и затоа бараме ВЕДНАШ се преземат сите соодвени мерки и да се постапи согласно законот !!!!!!!!!

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -