25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Свет Скандал на печалбари во Торонто-Се пензионирал колегата му организирале забава со...

Скандал на печалбари во Торонто-Се пензионирал колегата му организирале забава со стриптизерка па добиле откази и барања за развод

Translate (Eng):[gtranslate]

Неколку колеги од Србија организирале забава на на која си поканиле стриптизерка

Фотографиите од забавата  најпрвин започнале да кружат на социјалната мрежа „Твитер“, а потоа испливаа и неколку снимки на кои може да се види како работниците ја прегрнуваат, бакнуваат и ја полеваат девојката со вотка.

Како што пренесуваат канадските медиуми, работниците, покрај скандалозната забава, не ги почитуваат ниту пропишаните епидемиолошки мерки.

РЕКЛАМА

Според информациите на српските медиуми, станува збор за „прослава“ на пензионирањето на еден од работниците – организирана е забава со стриптизерка, се слуша српска народна музика и се пие алкохол. Сепак, работниците се соочија со огромни проблеми откако снимката се појави во јавноста.

Наводно, веќе биле поднесени неколку барања за развод, а лицето кое што снимало и ги објавило материјалите на социјалните мрежи било физички нападнато и моментално е во кома. Приватната компанија l во која работеле веќе загубила милионски договори, а присутните на забавата добиле откази.

 

 

- Реклами -