13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Врабец не може да ни прелета: Полицијата го уапси лицето што денеска...

Врабец не може да ни прелета: Полицијата го уапси лицето што денеска успеа да побегне од Кривичниот суд

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата го уапси лицето што денеска успеа да побегне од Кривичниот суд за одржување на судски процес.

Приведено лицето кое утринава и избега на полицијата, додека беше спроведувано до Кривичниот суд за одржување на судски процес, информираат од Министерството за правда за ТВ21.

Станува збор за лице осомничено за криумчарење на мигранти и кое од притвор било спроведено до судот.

РЕКЛАМА

Извор: mk.tv21.tv

- Реклами -