24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Шилегов: Не можам да постигнам со работа, за 12 години ВМРО има...

Шилегов: Не можам да постигнам со работа, за 12 години ВМРО има пустош направено во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во гостувањето во Студио 10 градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов говореше за проектите кои тој ги остварил како градоначалник.

Како што додаде тој, зеленилото е подигнато на повисоко ниво и значително е намалена загаденоста во главниот град на Македонија.

„Не можеме во три години да ги поправиме работите кои биле уништени во претходните 12. Граѓаните се радуваат на сегашното зеленило и очигледно работиме на тој проблем. Од високо 50-то место според загаденост, ние сме на 360 место и сега сме во средно загадени градови. Сите проблеми ќе се решаваат со тек на време, треба само трпение“, истакна Шилегов.

РЕКЛАМА
- Реклами -